Jak pielęgnować paznokcie w mroźne dni?

Paznokcie są jedną z najbardziej odsłoniętych części ciała, a mimo to mogą być jedną z najbardziej zaniedbanych. Kiedy jednak nadchodzi zima, warto pamiętać, że nie tylko skóra wymaga dodatkowej pielęgnacji; paznokcie są narażone na takie same wysuszające działanie zimnej pogody, jak również towarzyszące im pułapki suchości i łamliwości paznokci. Oto kilka wskazówek, jak zachować zdrowe paznokcie w czasie zimnej pogody:

 

  1. Używaj balsamu do rąk co najmniej raz dziennie. Codzienne stosowanie jest idealne, ale jeśli jesteś osobą zajętą, która ma tendencję do ociągania się z dbaniem o siebie, postaraj się używać balsamu przynajmniej raz dziennie, utrzymując dłonie tak nawilżone jak to tylko możliwe. Częstsze używanie balsamu pomoże zachęcić do lepszego wzrostu paznokci i zapobiegnie ich łamaniu, rozdwajaniu i pękaniu.

 

  1. Noś rękawiczki w bardzo zimnych warunkach pogodowych. Jest to ważna wskazówka, jeśli masz pracę na świeżym powietrzu, która sprawia, że jesteś narażony na działanie niskich temperatur przez długi czas lub jeśli mieszkasz w klimacie, w którym regularnie masz do czynienia ze śniegiem lub lodem w miesiącach zimowych. Utrzymywanie ciepłych i suchych rąk pomoże chronić paznokcie przed utratą wilgoci i narażeniem na ekstremalne temperatury, które mogą prowadzić do łamania, pękania lub innych uszkodzeń.

Więcej artykułów na temat urody znajdziesz na stronie https://minimish.pl/