house photo

Wszyscy to znamy. Zaczynasz nową pracę, poznajesz nowych przyjaciół lub przeprowadzasz się do nowego miasta i nagle stajesz przed trudnym zadaniem poznania zupełnie nowych ludzi. Podobnie jest z kupnem domu. Być może masz już pomysł na to, jakie chcesz mieć miejsce, ale możesz potrzebować dodatkowej pomocy w jego znalezieniu. Na stronie dladomatora.pl dostępne są treści, które mogą Cię zainteresować! 

Lokalizacja

Wybierz lokalizację blisko pracy, szkoły lub innych miejsc, do których musisz regularnie chodzić. Jeśli to możliwe, wybierz lokalizację w pobliżu środków transportu publicznego, aby zaoszczędzić na opłatach za benzynę i parkowanie.

Wielkość domu

Wielkość domu powinna odpowiadać potrzebom Twoim i Twojej rodziny zarówno teraz, jak i w przyszłości. Na przykład, jeśli masz dzieci, które wkrótce wyjadą na studia lub założą własne rodziny, rozważ zakup większego domu z większą liczbą sypialni i łazienek niż jest to obecnie potrzebne. Z drugiej strony, jeśli w domu mieszkają teraz tylko dwie osoby, ale w przyszłości może pojawić się więcej dzieci (lub nawet wnuków), to być może zakup mniejszego domu teraz będzie lepiej dostosowany do tych okoliczności, gdy się pojawią, zamiast czekać do późniejszego terminu, gdy zakup jeszcze większego domu może być zbyt kosztowny lub niemożliwy ze względu na brak zapasów, lub możliwości finansowych.

Oto kilka wskazówek, jak szukać projektu domu, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom

Zacznij od ustalenia, co jest dla Ciebie najważniejsze. Czy jest to lokalizacja? Wielkość? Określona liczba sypialni lub łazienek? Dowiedz się, jakiego stylu życia oczekujesz od swojego nowego domu, a następnie zacznij szukać nieruchomości spełniających te kryteria.

Zastanów się, ile pracy może wymagać przygotowanie domu do zamieszkania. Czy konieczne są jakieś większe remonty? Czy zmiany te będą wiązały się z dodatkowymi kosztami? Czy na dłuższą metę będą one tego warte?

Sprawdź, za ile ostatnio zostały sprzedane inne domy w okolicy, abyś miał pojęcie, za co obecnie idą podobne domy. Informacje te można znaleźć w Internecie na stronach takich jak Zillow czy Redfin. Pozwoli Ci to zorientować się, czy cena wywoławcza wydaje się rozsądna.