Co warto zasadzić w szklarni?

Pomyśl o tym, co masz nadzieję osiągnąć ze szklarni. Jeśli Twoim celem jest uprawa owoców i warzyw, które rozwijają się w upale lata, wtedy będziesz chciał wybrać te rośliny, które są najlepiej przystosowane do gorących i wilgotnych warunków. Niektóre z najbardziej popularnych obejmują:

 

Pomidory

Papryki

Ogórki

 

Rośliny takie jak zioła, sałata i rzodkiewka również mogą być uprawiane w szklarni, ale lepiej nadają się do uprawy na mniejszą skalę, ponieważ ich produkcja jest bardziej ograniczona. Jeśli chcesz dodać trochę świeżych ziół do sałatki lub przyozdobić swoje dania, to możesz sobie poradzić z jedną lub dwiema. Warto również zauważyć, że chociaż inne rośliny, takie jak truskawki i borówki, będą rosły w szklarni, nie będą się rozwijać, chyba że masz inny sposób, aby utrzymać je w chłodzie podczas najgorętszej części dnia.

 

Pomidory są jedną z najbardziej popularnych roślin w szklarni ze względu na ich wszechstronność. Mogą być uprawiane nie tylko jako rośliny jadalne, ale także jako rośliny ozdobne. Czerwone pomidory mają wspaniały kolor, gdy są dojrzałe, więc uprawianie ich w szklarni może dodać trochę pięknego koloru i tekstury do środowiska zewnętrznego. To samo dotyczy papryki i bakłażanów – czerwona papryka ma wspaniały kolor, gdy jest dojrzała. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://gardenyard.pl/ .