Czy sprzątanie nas relaksuje?

Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, czy sprzątanie cię zrelaksuje, ważne jest, aby spojrzeć na kontekst swojego życia. Jeśli masz dużo obowiązków i odpowiedzialności, sprzątanie może być przydatnym sposobem, aby dać sobie trochę odetchnąć od stresu, który pochodzi z tych rzeczy. 

 

Może również pomóc ci znaleźć poczucie spokoju w świecie, w którym jest tak wiele innych konkurencyjnych żądań dla twojej uwagi. Ale jeśli twoje życie jest dość mało stresujące, lub jeśli jesteś ogólnie zadowolony ze wszystkiego, co dzieje się wokół ciebie, to sprzątanie może stać się po prostu kolejną rzeczą, którą musisz zrobić – więcej stresu, który nie zawsze jest łatwy do opanowania.

 

W każdym razie istnieją powody, dla których ludzie uważają sprzątanie za relaksujące. Po pierwsze, pomaga nam wyjść z naszych własnych głów i daje nam coś innego do skupienia się na. To jest jak medytacja, podczas gdy wciąż mając opcję, aby zrobić inne rzeczy, jak dobrze możemy być obecni w naszych ciałach i umysłach, bez zagubienia się w myśli o tym, co mogliśmy zrobić lepiej wczoraj lub martwiąc się o to, co będziemy musieli zrobić jutro. A kiedy poruszamy nasze ciała w powtarzających się ruchach, takich jak zamiatanie czy odkurzanie, dostajemy naturalny haj od endorfin, które zalewają nasze mózgi w wyniku całego ruchu. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://twojmoment.pl/ .