Czym zajmuje się psycholog?

Psycholog to specjalista, który może wesprzeć pacjenta na wielu płaszczyznach związanych ze zdrowiem psychicznym. To osoba, która dysponuje szeroką wiedzą na temat zachowań oraz procesów psychologicznych i myślowych. Czym dokładnie zajmuje się psycholog i kiedy warto się do niego wybrać?

Zakres pracy psychologa

Głównym zadaniem psychologa jest postawienie diagnozy na podstawie informacji uzyskanych od pacjenta w wywiadzie oraz udzielenie mu profesjonalnej pomocy psychologicznej w odpowiednim zakresie. Specjalista stanowi wsparcie w rozwiązywaniu problemów codziennych, związanych z pracą, związkiem, zaburzeniami osobowości czy spadkiem nastroju. Co więcej, psycholog wykonuje testy psychologiczne oraz wydaje zaświadczenia i orzeczenia.

Psycholog nie jest lekarzem. Nie oznacza to jednak, że jego czynności zawodowe nie wymagają specjalnego przygotowania. Aby zostać psychologiem, trzeba ukończyć odpowiednie studia psychologiczne na poziomie magisterskim. Psychologów obowiązuje tajemnica zawodowa. Ich zadaniem jest ochrona wszystkich informacji dotyczących życia osobistego każdego pacjenta. 

Zgłoszenie się do psychologa to pierwszy krok na drodze do rozwiązania problemu. Kiedy warto udać się na konsultację?

Psycholog Gdańsk – wskazania do wizyty

Wśród głównych wskazań do konsultacji psychologicznej wymienia się:

  • przewlekły stres,
  • brak sił i chęci do wykonywania codziennych czynności,
  • brak satysfakcji z relacji rodzinnych lub partnerskich,
  • kryzysowe sytuacje, np. śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, rozwód,
  • zaburzenia snu.

Każdy psycholog zatrudniony w PsychoMedic to specjalista posiadający wieloletnie doświadczenie i wysokie kompetencje. To osoba empatyczna, rozumiejąca i otwarta na drugiego człowieka. Porady psychologiczne PsychoMedic to świetne wsparcie w przypadku przejściowych kryzysów życiowych, konfliktów, codziennych trudności i przewlekłego stresu.