Huśtawka na balkon 

Nie zawsze trzeba mieć ogród, żeby móc się zrelaksować po dniu ciężkiej pracy. Balkon również może być miejscem wypoczynku, jeśli zaprojektowany jest z rozmysłem. Nie musi być duży, nawet na niewielkiej przestrzeni można urządzić kącik, który będzie służył domownikom do relaksu.

Design i wygoda

Huśtawka na balkon odznacza się tymi cechami. Korzystają z niej chętnie nie tylko dzieci, ale i dorośli. Jeśli jest wykonana starannie i prawidłowo zamontowana, to stanowi idealne miejsce do relaksu, a przede wszystkim jest bezpieczna. Najpopularniejszym obecnie modelem jest jednoosobowa huśtawka w kształcie kuli. Można ją zamontować bezpośrednio do zadaszenia, używając do tego celu haków albo zdecydować się na model umieszczony na stojaku. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że nie trzeba wiercić dziur i ma się pewność, że konstrukcja się nie zarwie. Podczas montażu ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od drzwi balkonowych oraz okien. Jeśli odległość nie będzie wystarczająca, to podczas bujania huśtawka będzie uderzać o okna, co nie jest wskazane.

Wieloosobowa huśtawka

Jeśli ma się duży balkon, można rozważyć wybór huśtawki wieloosobowej. Z reguły znajduje zastosowanie w ogrodach, ale i na balkonach sprawdza się idealnie. Jest to solidna metalowa konstrukcja z siedziskiem obszytym miękkimi poduchami. Warto zabezpieczać ją na zimę albo chować do garażu, żeby móc z niej korzystać także w kolejnym sezonie. Wybór huśtawki uzależniony jest od wielkości powierzchni, jaką się dysponuje. hustawki z drewna