Jak często należy odwiedzać dziadków?

Wielu z nas ma przynajmniej jednego dziadka, który mieszka w innym mieście. Dzięki rozwojowi technologii jesteśmy bardziej połączeni z naszymi dziadkami niż kiedykolwiek wcześniej, ale niekoniecznie odwiedzamy ich częściej. Niektóre rodziny uważają, że ich dziadkowie mieszkają na tyle blisko, że mogą ich odwiedzać przez cały tydzień, ale co z tymi, którzy widują swoich dziadków tylko raz lub dwa razy w roku?

 

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć jest to, jak długie powinny być wasze wizyty. Jak w przypadku każdych wakacji, istnieje niebezpieczeństwo nadmiernego zwiedzania i nadmiernego wysiłku, jeśli spędza się z dziadkami zbyt wiele czasu. To samo dotyczy twoich dziadków: mogą cieszyć się z twoich wizyt, ale mogą też potrzebować trochę czasu dla siebie od czasu do czasu.

Tak jak wszyscy inni, dziadkowie powinni mieć trochę czasu dla swoich wnuków w każdym tygodniu. Dobrą zasadą są dwa dni na siedem, niezależnie od tego, czy odwiedzacie się przez tydzień, czy tylko przez jeden dzień. W ten sposób nadal spędzacie razem mnóstwo czasu, ale jest to na tyle łatwe do zorganizowania, że nie stresujecie się logistyką podróży ani nie przytłaczacie dziadków uwagą. Więcej artykułów na temat relacji znajdziesz na stronie https://jakspokojnie.pl/