Jak joga wpływa na nasze ciało?

Czy myślisz o rozpoczęciu praktyki jogi? Jeśli tak, ważne jest, aby rozważyć, jaki może być potencjalny fizyczny wpływ jogi. Chociaż istnieje wiele korzyści płynących z praktykowania póz i przepływów jogi, istnieje również pewne ryzyko.

 

Joga jest wyjątkowa, ponieważ łączy w sobie ruch i spokój w jednym ćwiczeniu. Rutynowe zajęcia jogi zazwyczaj rozpoczynają się od kilku minut ćwiczeń oddechowych w pozycji siedzącej lub leżącej na ziemi, po których następuje seria póz (asan), które obejmują zakres od stania do leżenia na podłodze. Pozy te płynnie łączą się ze sobą, gdy uczeń przechodzi przez nie, płynnie przechodząc między ruchami. Zajęcia jogi mogą trwać od 15 do 60 minut w zależności od rodzaju zajęć (na przykład zajęcia Iyengara są zazwyczaj dłuższe niż zajęcia power vinyasa).

Regularna praktyka przynosi wiele korzyści, w tym zwiększenie elastyczności i siły, większą zdolność koncentracji uwagi, poprawę nastroju i jakości snu. Jednak z jogą wiąże się również kilka zagrożeń. Najbardziej zauważalnym ryzykiem są urazy spowodowane nadmierną eksploatacją niektórych stawów w ciele. Na przykład: osoby praktykujące jogę, które regularnie wykonują głębokie wygięcia w tył mogą doświadczyć problemów z kręgosłupem, takich jak degradacja dysku lub wybrzuszenie dysku. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://familysports.pl/