Jak osiągnąć efekt zdrowej skóry?

Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie efektu zdrowej skóry. Możesz nakładać codziennie makijaż lub też wykorzystać w pielęgnacji naturalne składniki, które dadzą Ci ten sam efekt. Codzienna pielęgnacja swojej skóry może wydawać Ci się skomplikowanym procesem, jednak to wcale nie musi być takie trudne!

Przede wszystkim określ typ swojej cery

Najważniejsze jest to, aby określić, jaki masz typ cery i jakie produkty będą odpowiednie dla Twoich potrzeb.

Najczęściej spotykane typy cery to:

  • Cera normalna – ten typ dotyczy osób z niewielkimi problemami skórnymi, które nie mają problemu z przetłuszczaniem się ani nadmierną suchością skóry.
  • Cera tłusta – tego typu skóra produkuje nadmiar sebum, co można zauważyć jako błyszczenie się na twarzy.
  • Cera sucha – skóra sucha produkuje mniej sebum niż skóra tłusta lub normalna. Jeśli nie jest odpowiednio nawilżana, może powodować napięcie i dyskomfort.
  • Skóra wrażliwa – skóra wrażliwa łatwo reaguje na produkty takie jak mydła czy detergenty i inne substancje drażniące pochodzące ze środowiska.

Następnie należy odwiedzić sklep z kosmetykami i wybrać produkty odpowiednie do Twojego typu cery. Ma to kluczowe znaczenie, aby pielęgnacja przyniosła zamierzone efekty.

Jeżeli nadal nie jesteś pewna, jaką masz cerę, skonsultuj się z kosmetyczką lub dermatologiem, którzy są specjalistami w tym zakresie i na pewno chętnie Ci pomogą.