Jak poprawić owal twarzy?

Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Jak poprawić owal twarzy po 40, 50 i 60 roku życia?

Jak poprawić owal twarzy po 40, 50 i 60 roku życia za pomocą licznych zabiegów oferowanych przez Kaniowscy Clinic? Przyczyny tego problemu są zwykle takie same, a z wiekiem coraz bardziej postępują. Opadanie naturalnego kształtu twarzy i utrata jego regularnego owalu następują w wyniku procesów starzenia, w tym również fotostarzenia spowodowanego ekspozycją na promieniowanie UV. Problem ten wynika też ze stopniowej redukcji tłuszczowej podściółki bądź też jej utraty pod wpływem aspektów genetycznych. Czynniki te mogą występować również wspólnie, co w rezultacie daje efekt wiszącej, wiotkiej skóry oraz zaburzonych konturów i proporcji twarzy. Tego rodzaju zmiany najmocniej uwidoczniają się w jej dolnej części – np. poprzez opadanie policzków, występowanie fałd nosowo-wargowych czy pojawienie się tzw. chomików w okolicach żuchwy.

Zabiegi medycyny estetycznej

Niezależnie od wieku pacjenta i stopnia zaawansowania problemu, skutecznym sposobem na podniesienie owalu twarzy jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej oferowanych w naszym gabinecie. Błyskawiczne efekty przynosi chociażby wolumetria z zastosowaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego lub specjalnych nici liftingujących. Przeprowadzamy również bezinwazyjne liftingi, które bazują na innowacyjnych technologiach ultradźwiękowych czy fal radiowych. Ich efektem jest poprawa konturów twarzy, a także zwiększenie napięcia skóry. Procedury te pozwalają na uruchomienie wielu procesów regeneracyjnych, prowadzących do zwiększenia produkcji elastyny i kolagenu.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Zabiegi wolumetryczne polegają na zastosowaniu specjalnych preparatów na bazie kwasu hialuronowego, które przywracają twarzy utraconą objętość oraz prawidłowy owal. Przed ich wykonaniem konieczna jest dokładna analiza problemu, aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny. Poszczególne preparaty, wykorzystywane podczas zabiegu, różnią się pod względem gęstości, usieciowania czy stężenia kwasu hialuronowego. Pomocne w planowaniu zabiegu są zdjęcia pacjenta sprzed lat, pozwalające na odtworzenie dawnego wyglądu i zapewnienie naturalnych efektów terapii. Rezultaty wolumetrii są widoczne praktycznie od razu. Kwas hialuronowy nawilża skórę i stymuluję produkcję naturalnego kolagenu czy elastyny, a w jej wnętrzu następują różne procesy stymulujące i poprawiające jej kondycję. Efekt odmłodzonej i odświeżonej twarzy utrzymuje się przez ok. 12 miesięcy, ale skóra pozostaje skutecznie przebudowana.