Jak przygotować ogród do zimy?

Gdy nadejdą chłodne temperatury jesieni i dni staną się krótsze, nadszedł czas, aby rozpocząć przygotowania ogrodu do zimy. Na szczęście wiele zadań, które trzeba będzie wykonać, przyda się również w innych częściach podwórka lub ogrodu.

 

Jeśli stosowałeś w swoim ogrodzie środki chemiczne, prawdopodobnie będziesz chciał się ich pozbyć, zanim wyrządzą jeszcze więcej szkód. Pozwolenie na pozostawienie chemikaliów w glebie może skończyć się zatruciem Twojego trawnika i innych roślin, więc najlepiej spróbować działać jak najszybciej. Możesz zacząć od dodania warstwy kompostu, aby pomóc chronić glebę przed erozją. Może to również pomóc zapobiec nadmiernej wilgoci z uszkodzenia roślin, co jest powszechne w miesiącach zimowych, kiedy deszcz ma tendencję do pelt down. Mulczowanie to kolejny świetny sposób, aby pomóc wchłonąć wilgoć i utrzymać glebę wokół roślin przed zagęszczeniem.

 

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to upewnić się, że przycinasz martwe gałęzie z drzew ze względów bezpieczeństwa. Jeśli istnieją gałęzie, które nie odpadły jeszcze same, należy je usunąć, zanim staną się problemem. To samo dotyczy wszelkich roślin i drzew, które straciły wszystkie liście. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://czaswogrodzie.pl/.