Jak się skupić pracując zdalnie?

Największym wyzwaniem, przed którym stają osoby pracujące zdalnie, jest rozproszenie uwagi. Badanie z 2013 roku wykazało, że pracownicy biurowi byli rozpraszani przez nowe informacje co trzy minuty i tracili koncentrację już po ośmiu minutach. Jako pracownik zdalny, rozproszenie uwagi może pochodzić ze wszystkich stron – z Twojego własnego życia domowego, Internetu i współpracowników.

 

Kluczem do zachowania produktywności jest odseparowanie się od tych rozproszeń w swoim umyśle. Nie myśl o kawie, którą masz w domu, ani o tym, o ile lepiej byłoby, gdybyś był w biurze z nieograniczonymi przekąskami i chłodnicą wody. Internet może być również rozpraszający – niekończące się strony informacyjne i media społecznościowe sprawiają, że łatwo jest rozpłynąć się w czasie, nie osiągając nic znaczącego. I nawet jeśli masz wokół siebie współpracowników, którzy pracują nad projektami razem z tobą, ważne jest, aby pamiętać, że nie zawsze są w zasięgu ręki – nie polegaj na nich jak na kuli u nogi, kiedy próbujesz się skupić.

 

Jeśli podchodzisz do dnia pracy z takim nastawieniem, wszystkie potencjalne rozproszenia będą po prostu służyć jako narzędzia pomagające wykonać zadania – nie przeszkody. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/ .