Jak wybrać odpowiedni puder do makijażu?

Puder jest produktem wykończeniowym i służy do utrwalenia makijażu. Pomaga Ci wyglądać naturalnie, świeżo i matowo. Zmniejsza również połysk na twarzy, który jest spowodowany przez oleje z Twojej skóry. Puder może pomóc Ci pozbyć się skaz i dać Ci zdrowy wygląd. Obecnie na rynku dostępne są trzy różne rodzaje pudrów: puder sypki, puder prasowany i puder kompaktowy.

 

Pudry kompaktowe są świetne dla touch-ups, ponieważ są one łatwe do przenoszenia w torebce. Są dobre dla osób o tłustej cerze, ponieważ dłużej utrzymują matowy wygląd twarzy. Puder prasowany występuje w małych puszkach, które często są pakowane razem z pomadkami lub innymi kosmetykami. Puder sypki nie występuje w pojemniku, ale jest sprzedawany w słoiczkach. Jest on polecany dla osób o suchej skórze, ponieważ nadaje twarzy dodatkowe nawilżenie.

Wybór odpowiedniego dla Ciebie pudru zależy od takich czynników jak wiek, rodzaj skóry, klimat itp. Niektóre osoby mają cerę trądzikową, dlatego powinny używać pudru sypkiego, ponieważ ma on tendencję do pokrywania wyprysków lepiej niż zwykłe pudry prasowane lub kompaktowe. Więcej artykułów o makijażu znajdziesz na stronie https://polishly.pl/