Jak wybrać odpowiednią pomadkę nawilżającą?

Pomadki nawilżające są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć wysuszenia, jakie powodują pomadki matowe lub długotrwałe. Mogą być również dobre dla skóry wrażliwej, ponieważ są mniej podatne na wysuszenie niż niektóre inne rodzaje szminek. 

 

Na dobrą szminkę składają się trzy główne elementy: formuła, kolor i konsystencja. Formuła nadaje pomadce właściwości nawilżające i określa jej trwałość. Kolor może być tak prosty jak nude (do noszenia na co dzień) lub coś odważnego jak róż lub czerwień (na wieczorne wyjście). Konsystencja może być od kremowej do matowej, co może sprawić, że usta będą wyglądały na pełniejsze lub cieńsze. Znalezienie odpowiedniej równowagi tych trzech składników jest kluczowe przy wyborze nawilżającej szminki. Dobrym sposobem na przetestowanie najlepszej dla Ciebie formuły będzie sprawdzenie, jak długo trwa wysychanie ust po jej nałożeniu. Jeśli ciągle musisz nakładać ją ponownie, ponieważ Twoje usta są suche, być może będziesz chciała wypróbować bardziej nawilżającą formułę. Z drugiej strony, jeśli podoba Ci się kolor, ale musisz ciągle ponawiać aplikację z powodu spierzchnięcia, możesz spróbować matowej formuły, ponieważ są one zazwyczaj bardziej nawilżające.

 

Dodatkowo, jeśli chcesz wypróbować formułę nawilżającą, ale zależy Ci na trwałości pomadki, poszukaj formuły stałej lub żelowej, która nadal ma w sobie trochę wilgoci. Wciąż będziesz czuła się lekko i komfortowo na ustach, a jednocześnie będzie ona trwała znacznie dłużej niż pomadka w całości kremowa lub płynna. Możesz również wypróbować balsam do ust z barwnikiem; uzyskasz efekt nawilżenia bez obawy o częste ponowne nakładanie koloru. Więcej o urodzie znajdziesz na https://sportygirl.pl/