Jak wzmocnić barierę ochronną skóry jesienią?

Skóra jest naszym największym organem i jest narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Funkcja barierowa skóry pomaga utrzymać jej integralność, dzięki czemu wilgoć pozostaje w niej, a zanieczyszczenia, bakterie i wirusy pozostają na zewnątrz. Uszkodzenie bariery skórnej może prowadzić do suchości, podrażnienia, swędzenia, egzemy, trądziku i innych stanów zapalnych. Istnieje wiele sposobów, aby wspomóc zdolność skóry do ochrony przed czynnikami środowiskowymi – zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach.

 

Co pomaga zachować integralność skóry?

-Nawilżenie: Zdrowa skóra ma określony poziom nawilżenia, który jest ważny dla utrzymania elastyczności, miękkości i sprężystości skóry. W zimne dni wiatr, niska wilgotność powietrza i ogrzewanie w pomieszczeniach sprawiają, że skóra łatwo traci wilgoć. Postaraj się, aby Twoje ręce i twarz były zawsze nawilżone. Pamiętaj również, że nawilżanie to nie tylko kwestia jesienna! Twoje ciało potrzebuje stałego dopływu wody każdego dnia, aby zachować zdrowie.

-Ochrona przeciwsłoneczna: Słońce jest nadal silne jesienią, nawet jeśli na zewnątrz nie jest tak gorąco jak na początku roku. Upewnij się, że używasz kremu z filtrem o szerokim spektrum działania na każdą odsłoniętą skórę (np. twarz lub ramiona) każdego dnia w godzinach dziennych.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://diysy.pl/