Jak zachęcić się do sprzątania?

Dla wielu osób sprzątanie jest konieczną, a nawet prozaiczną częścią ich rutyny. Ale dla innych jest to nieprzyjemne zadanie, które trwa dłużej niż powinno z powodu tego, jak nie są zainspirowani, aby faktycznie to zrobić. Jeśli masz tendencję do zbliżania się do tej drugiej grupy, oto kilka sposobów, w jaki możesz zmienić swoje nastawienie do sposobu, w jaki podchodzisz do prac domowych:

 

-Zacznij od małych rzeczy. Jeśli masz większy bałagan, który wymaga posprzątania, nie bierz się za całość na raz. Podziel go na łatwiejsze do wykonania zadania – już samo dostrzeżenie niewielkiej poprawy każdego dnia może być motywujące.

 

-Skup się najpierw na sprzątaniu swoich ulubionych miejsc w domu. Być może nie chcesz od razu zabierać się za łazienkę lub kuchnię, ale za pomieszczenie, w którym spędzasz najwięcej wolnego czasu, np. domowe biuro lub pokój rodzinny. Prawdopodobnie znajdziesz się coraz bardziej zmotywowany, jak idziesz dalej, a przed długi czas, nie będzie w stanie oprzeć się zajęcie tych innych pokoi!

 

-Po wykonaniu jednego zadania, nagrodź się czymś małym. Zrób coś fajnego zamiast sprzątania – idź na zakupy (ale tylko wtedy, gdy wszystkie zakupy zostały zrobione na prezenty!), zrób sobie fryzurę w salonie, obejrzyj ulubiony serial…

Więcej artykułów na temat sprzątania znajdziesz na stronie https://singlezone.pl/