Jak zamontować system chłodzenia?

Instalacja własnego systemu chłodzenia w samochodzie może wydawać się trudnym zadaniem, ale w rzeczywistości jest to dość łatwy i prosty proces. Do głównych cech układu chłodzenia należą:

 

1.Wlot powietrza: W celu zapewnienia normalnego przepływu powietrza i zmniejszenia hałasu, wlot powietrza powinien być umieszczony jak najdalej do przodu. Wlot powietrza musi być w stanie wytrzymać dużą różnicę ciśnienia między wnętrzem a zewnętrzem.

2.Kompresor: Sprężarka jest umieszczona z tyłu pojazdu, co zapewnia, że ciepło silnika nie zakłóca pracy sprężarki. W tym samym czasie, może uniknąć gromadzenia się kurzu i zanieczyszczeń w atmosferze wokół pojazdu.

3.Zbiornik płynu chłodzącego: Zbiornik płynu chłodzącego jest zainstalowany w odpowiednim miejscu wewnątrz kabiny, aby zapewnić normalny stan pracy układu chłodzenia. Zarówno górna jak i dolna część są wyposażone w zawór bezpieczeństwa, aby zmniejszyć nadmierne ciśnienie wewnątrz zbiornika płynu chłodzącego w przypadku nadmiernego ciśnienia lub wycieku ze zbiornika płynu podczas pracy.

4.Wentylator chłodzenia: Wentylator chłodzący znajduje się w tylnej części maski silnika w celu wentylacji podczas pracy, co również zapewnia, że chłodnica pracuje w niskiej temperaturze, aby zapewnić normalną pracę pompy wodnej chłodnicy i zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez przegrzany płyn chłodzący silnik podczas pracy.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://tuningster.pl/