Jaki domofon do domu wybrać?

Chociaż domofon głównie kojarzy nam się z mieszkaniami w blokach, to warto rozważyć jego montaż w domku jednorodzinnym. Jest to bowiem bardzo przydatne urządzenie, które zwiększa bezpieczeństwo przestrzeni mieszkalnej. Sprzęt chroni dom przed nieproszonymi gośćmi, zapewnia intymność oraz komfortowy dostęp do zamka znajdującego się przy ogrodzeniu (możemy zdalnie otworzyć furtkę lub bramę). Na co zwrócić uwagę przy wyborze domofonu?

Przewodowy czy bezprzewodowy?

Domowy zestaw domofonowy składa się z panelu zewnętrznego, montowanego przy furtce, oraz unifonu ze słuchawką, instalowanego w domu. Domofon domowy może być przewodowy lub bezprzewodowy. Pierwszy model wymaga przemyślanego rozplanowania instalacji i rozprowadzenia niezbędnych przewodów. W zagospodarowanej i użytkowanej przestrzeni mieszkalnej montaż takiego domofonu może być problematyczny. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem jest zestaw bezprzewodowy.

Cyfrowy czy analogowy?

Domofon analogowy składa się z bramofonu połączonego z jednym lub dwoma unifonami. Funkcja zestawu ogranicza się do przesyłu rozmowy i opcji otwierania furtki. Model analogowy sprawdza się w zabudowie jednorodzinnej.

Domofon cyfrowy można połączyć z większą liczbą unifonów. Jest to dobre rozwiązanie do budynków wielorodzinnych.

Szeroki wybór domofonów do domów znajdziesz na stronie http://www.alarm.biz.pl/Oferta/domofony_5778/. Propozycją firmy są modele klasyczne oraz wyposażone w cyfrowe wyświetlacze. Domofony wykonano z solidnych, odpornych na warunki atmosferyczne materiałów – w tym z blachy nierdzewnej. Inwestując w domofon ze sklepu alarm.biz.pl, inwestujesz we własne bezpieczeństwo!