Mieszadło do zapraw

Czym jest mieszadło?

Mieszadło do zapraw jest narzędziem, które doceniane jest nie tylko przez samych profesjonalistów, ale również przez wielu całkowitych amatorów. Jest to przedmiot, który znacznie ułatwi miksowanie zapraw czy też poprawienie samej konsystencji farb. Sprawia to, że wykonanie wielu prac staje się znacznie wygodniejsze, szybsze oraz bardziej efektywne. A co musimy wiedzieć przy wyborze mieszadła?

Mieszadło, a mieszarka…

Zanim się zdecydujemy na zakup mieszadła, to musimy się dowiedzieć czym się różni mieszadło od samej mieszarki. Zarówno wśród fachowców z budowlanej branży jak i także wśród amatorów pojęcia te są używane bardzo często w sposób zamienny. Musimy jednak pamiętać, że mieszadło jest jednym z elementów właśnie mieszarki. Jak widać na załączonym obrazku nie powinno się pojęć tych stosować w sposób zamienny. W sklepie z akcesoriami budowlanymi pomogą nam wybrać dobre mieszadło do zapraw… Nie musimy na wszystkim się znać samodzielnie. Pamiętajmy, że właśnie tam pracują fachowcy, którzy mają dla nas dobre rady.

Mieszadło i jego wielkość

Warto zwrócić uwagę na to, jak duże mamy urządzenie (mieszarkę), a także jaki będzie nam potrzebny ostateczny efekt miksowania. Jeżeli posiadamy wiadra 5 – 10 litrowe, to wybierzemy mieszadło o średnicy wewnętrznej nie większej niż 140mm. W przypadku posiadania wiader 20 – 50 litrowych, potrzebujemy już mieszadła do zapraw o średnicy 160mm. Pamiętajmy, że im większy będzie rozmiar mieszadła, tym szybciej uda nam się uzyskać pożądany efekt.