Najefektywniejsze ćwiczenia w domu

Najskuteczniejsze ćwiczenia w domu to ćwiczenia złożone, wielostawowe. Są to ruchy, które angażują dużą liczbę mięśni i stawów w jednym ruchu. Przykładem może być przysiad, gdzie używane stawy obejmują biodra, kolana, kostki i przedłużenie kręgosłupa aż do szyi.

 

Teraz można argumentować, że ćwiczenia izolacyjne są lepsze, ponieważ używają jednego mięśnia w tym samym czasie i dlatego dają lepszy trening dla tego mięśnia. Ale ćwiczenia izolacyjne nie pozwalają na utrzymanie dobrej formy przez bardzo długi czas, ponieważ musisz robić dużo przerw izolując każdą grupę mięśniową. Dlatego ćwiczenia złożone są lepsze dla ogólnej sprawności, ponieważ pozwalają na kontynuowanie ruchu bez konieczności robienia tak wielu przerw między zestawami lub powtórzeniami.

 

Ćwiczenia złożone również spalają więcej kalorii podczas treningu, ponieważ wiele aktywności mięśni dzieje się na raz. Oznacza to, że energia jest zużywana szybciej, co zwiększa tempo metabolizmu po treningu (proces, w którym organizm spala kalorie). Wreszcie, ćwiczenia złożone budują większą siłę funkcjonalną, co przekłada się na lepszą wydajność w codziennych czynnościach i sporcie.

Krótko mówiąc, ćwiczenia złożone pracują z większą ilością mięśni w jednym czasie, spalają więcej kalorii podczas treningu, zwiększają metabolizm po treningu i zwiększają siłę funkcjonalną. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/