Najmniejsze owady na świecie

Owady są jednymi z najbardziej zróżnicowanych zwierząt, mimo że istnieją tysiące gatunków, których wielu ludzi nigdy nie widziało nawet w książkach. Owady mają wielkość od 1/10 cala do 10 cali długości. Najmniejsze owady mają od 1 do 2 milimetrów długości i obejmują:

 

Najmniejszy Chrząszcz: Istnieje ponad 350 000 zidentyfikowanych gatunków chrząszczy i można je znaleźć na każdym kontynencie z wyjątkiem Antarktydy. Wiele z najmniejszych chrząszczy należy do podrodziny Coccinellinae. Najmniejszy, mierzący zaledwie .39 milimetrów długości, nazywa się Coccinella septempunctata lub biedronka siedmiokropka.

 

Najmniejszy motyl: Motyle występują w różnych rozmiarach i kolorach, ale jedną rzeczą, która pozostaje niezmienna jest ich duża rozpiętość skrzydeł. Rozpiętość skrzydeł motyla może wynosić od mniej niż jednego cala do kilku cali. Najmniejszym motylem jest zachodni pygmy blue (Brephidium exilis), którego rozpiętość skrzydeł wynosi zaledwie 0,3 cala.

 

Małż z miękką muszlą: Choć wyglądają jak małże, małże o miękkiej skorupie są w rzeczywistości rodzajem małża, któremu brakuje twardej zewnętrznej skorupy (ciało małża staje się jego własną skorupą). 

Więcej podobnych ciekawostek znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/