Niezbędne wyposażenie warsztatu samochodowego

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia pracy jest solidny stół roboczy. Zwykły stół spełni swoje zadanie, ale jeśli planujesz wykonać poważniejszą pracę w swoim sklepie, możesz zainwestować w stół z dołączonym imadłem. Dzięki temu łatwiej będzie Ci trzymać różne części podczas pracy nad nimi.

 

Podczas trzymania części będziesz potrzebował również kilku podstawowych narzędzi ręcznych, w tym śrubokrętów i kluczy. Niektóre mniejsze prace można wykonać przy użyciu tylko rąk i niewiele więcej, ale większość napraw wymaga dostępu do śrub i nakrętek, do których nie można dotrzeć ręcznie. Warto rozważyć zainwestowanie w zestaw śrubokrętów o różnych rozmiarach, a także zestaw kluczy SAE i metrycznych.

 

Dobra para okularów ochronnych jest również niezbędna w warsztacie samochodowym do ochrony oczu przed zabłąkanymi wiórami metalowymi lub innymi odłamkami, które mogą potencjalnie dostać się do oczu. Stary t-shirt lub koszula sklepowa może również przydać się w przypadku, gdy przypadkowo skaleczysz się podczas pracy przy samochodzie.

Podnośnik samochodowy jest kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia każdego, kto pracuje na samochodach, ponieważ pozwala podnieść pojazd, dzięki czemu masz łatwiejszy dostęp do spodu podczas pracy na nim. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie http://motole.pl/