Ranking najdroższych motocykli świata

Najdroższy motocykl świata należy do amerykańskiego biznesmena Craiga Vettera. Choć Vetter rozpoczął swoją karierę jako dziennikarz, od lat 60. ubiegłego wieku zajmuje się również projektowaniem samochodów terenowych i motocykli. Od 2007 roku jest posiadaczem Światowego Rekordu Guinnessa za zaprojektowanie najszybszego motocykla street-legal, a w 2010 roku ponownie pobił ten rekord osiągając prędkość maksymalną 162 mil na godzinę. Obecnie Vetter jest uważany za jedną z najbardziej wpływowych postaci w sporcie hot-roddingu – rozrywce polegającej na modyfikowaniu lub tworzeniu unikalnych pojazdów w celu zwiększenia ich prędkości.

 

Oprócz wielu innych wyróżnień i osiągnięć, Vetter jest również właścicielem najdroższego motocykla na świecie: „megacruiser” o nazwie Catrike 700HP wart 4,5 miliona dolarów. Motocykl pokryty jest białym złotem i posiada podwozie wykonane z włókna węglowego i Kevlaru – tych samych materiałów, z których zbudowane są korpusy samolotów. W 2013 roku został przejęty przez holenderskiego przedsiębiorcę Marcela Gillekensa za nieujawnioną kwotę.

 

Drugi najdroższy motocykl na świecie jest również amerykański – i został stworzony przez samego Craiga Vettera. Został sprzedany na aukcji za 3 miliony dolarów podczas imprezy charytatywnej w 2011 roku, która przyniosła korzyści Fundacji Make-A-Wish.

Więcej o motocyklach znajdziesz na stronie https://onetrace.pl/