Siemens S7-300 software

Źródło: https://magsteron.pl/

Siemens S7-300 software to system, który pozwala na programowanie sterowników logicznych z tej serii. W przypadku PLC działających w oprogramowaniu SIMATIC, jako narzędzie inżynierskie stosowana jest uniwersalna platforma STEP7. Środowisko to pozwala na tworzenie projektów aplikacji, a także ich optymalizację, modyfikację czy diagnostykę. Oprogramowanie STEP7 dla sterownika S7-300 można znaleźć w ofercie sklepu internetowego Magsteron.

Do czego służy oprogramowanie Siemens S7-300 software?

Siemens S7-300 jest oprogramowaniem służącym do kompleksowego zarządzania konfiguracją tego sterownika. Za pośrednictwem środowiska STEP7 można nie tylko przygotować PLC do działania na podstawie komunikacji sieciowej, ale również wykonywać, tworzyć i testować programy. System ten obejmuje wiele różnych aplikacji, przeznaczonych do realizacji określonych operacji w zakresie programowania, diagnostyki oraz obsługi. Aby nimi zarządzać, należy skorzystać z narzędzia nadrzędnego SIMATIC Manager. STEP7 to system dostępny w wersji Basic oraz Professional.

Wygoda programowania

STEP7 to software, który znacząco ułatwia proces programowania. Obejmuje on kilka etapów rozpoczynających się od utworzenia nowego projektu. Po zdeklarowaniu konfiguracji komunikacyjnej i sprzętowej program wymaga napisania, skompilowania, a także przetestowania. Aplikacja SIMATIC Manager uruchamia okno kreatora nowego projektu od razu po uruchomieniu, dzięki czemu wybór jednostki centralnej, adresu MPI, stosowanych bloków czy języka programowania przebiega automatycznie. STEP7 charakteryzuje się hierarchiczną strukturą aplikacji, która bazuje na znanych z systemu Windows katalogach. Rozwiązanie to podnosi intuicyjność i wygodę poruszania się po elementach tworzonego projektu. Sam sterownik SIMATIC S7-300 jest wyjątkowo nowoczesnym i uniwersalnym urządzeniem, znajdującym szerokie zastosowanie w systemach automatyki przemysłowej. Za jego pomocą tworzyć można zarówno rozproszone układy sterowania, jak i te autonomiczne. Programowanie tego sterownika za pomocą odpowiedniego software pozwala na efektywne wykorzystanie dostępnych funkcji, a także znacząco ułatwia integrację z innymi urządzeniami. Wszystko to dzieje się za pośrednictwem interfejsów komunikacyjnych.