Trzy pomysły na zimowy wypoczynek w Rabce-Zdroju

Położona zaledwie godzinę od Krakowa Rabka-Zdrój to popularna miejscowość uzdrowiskowa, którą warto odwiedzić w miesiącach zimowych. Może pochwalić się bogatą ofertą dla osób szukających chwili wytchnienia w strefie SPA. W okolicy nie brakuje też atrakcji dla fanów zabawy na śniegu. Sprawdź, co można robić w Rabce podczas zimowego urlopu.

Stok narciarski

Choć w samej Rabce-Zdroju nie ma stoku narciarskiego, to w pobliżu nie brakuje takich miejsc. Fani jazdy na nartach bądź desce zdecydowanie powinni zajrzeć do ośrodka w Koninkach, które znajdują się zaledwie pół godziny drogi od miejscowości uzdrowiskowej. Niewiele ponad godzinę drogi samochodem znajduje się natomiast stok w Spytkowicach. Po dniu spędzonym na śniegu warto zajrzeć do restauracji w Rabce Zdrój, gdzie z pewnością będą czekać rozgrzewające posiłki.

Lodowisko

Podczas pobytu w Rabce-Zdrój z pewnością warto również odwiedzić lokalne lodowisko. Zorganizowana na świeżym powietrzu ślizgawka może być ciekawą alternatywą dla pobliskich stoków narciarskich. Jest to też świetne miejsce do nauki jazdy na łyżwach. Ponadto w weekendy można w dowolnej chwili zrobić sobie przerwę i posilić się w działającym obok lodowiska barze z przekąskami i napojami.

Relaks w SPA

Rabka-Zdrój, jak przystało na miejscowość uzdrowiskową, może pochwalić się bogatą ofertą hoteli SPA. Po dniu spędzonym na lodowisku bądź stoku narciarskim bez wątpienia warto skorzystać z sauny fińskiej, wanny z hydromasażem i innych atrakcji strefy relaksu Hotelu Wiosna. Jest to też świetny pomysł w przypadku nieciekawej pogody.