Trzy rodzaje peelingów, które warto wprowadzić do pielęgnacji

Regularne wykonywanie peelingów w domu bądź profesjonalnym gabinecie kosmetycznym może znacząco poprawić kondycję skóry. Osiągnięcie takiego efektu jest związane z usunięciem zanieczyszczeń poprzez złuszczanie skóry przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Sprawdź, na jakie rodzaje peelingów warto zwrócić uwagę.

Peelingi przeciwstarzeniowe

Taki zabieg kosmetyczny ma na celu uzyskanie efektu odmłodzenia skóry. W zależności od mocy i składu wykorzystanych do peelingu produktów ze strony https://mediderma.pl/ możliwe jest wygładzenie zmarszczek o różnym stopniu głębokości. Jest to świetna opcja osób z cerą dojrzałą bądź z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Wiele specyfików można stosować nawet w przypadku cery wrażliwej.

Peelingi ujędrniające

Zastosowanie takich peelingów to idealna propozycja dla osób, które zmagają się z utratą jędrności skóry z powodu np. wieku, ciąży bądź wahań wagi. Przyczyną wiotczenia skóry może być także siedzący tryb życia, zwłaszcza w połączeniu z brakiem aktywności fizycznej i niewłaściwą dietą. Przeprowadzenie peelingu ujędrniającego powinno wzmocnić strukturę skóry poprzez dostarczenie jej cennych składników odżywczych.

Peelingi nawilżające

Odwodniona, przesuszona skóra nie tylko nie wygląda dobrze, ale może także dodawać lat. Włączenie do pielęgnacji peelingów nawilżających z oferty marki Mediderma powinno wyraźnie poprawić kondycję skóry, która odzyska dawną jędrność i elastyczność. W osiągnięciu takich efektów może pomóc peeling, w którego składzie znajduje się np. olej jojoba bądź kwas mlekowy.