W jakich szczególnie sytuacjach należy się zgłosić do okulisty?

okulista photo

Okuliści są lekarzami medycyny, którzy specjalizują się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń oka. Okuliści mogą być board-certified ogólnych okulistów, lub mogą być wykwalifikowani w jednym lub więcej z następujących obszarów:

Jaskra

Jest to przewlekła choroba, która powoduje zwiększone ciśnienie wewnątrz oka, uszkadzając nerw wzrokowy i prowadząc do utraty wzroku.

Zaćma

Stan ten polega na zmętnieniu soczewki oka, co prowadzi do pogorszenia widzenia. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn ślepoty u osób powyżej 65 roku życia.

Zez (skrzyżowane oczy)

Stan ten występuje, gdy jedno lub oba oczy są zwrócone do wewnątrz lub na zewnątrz, tak że nie są już wyrównane ze sobą, powodując podwójne widzenie przez cały czas (diplopia).

Amblyopia (leniwe oko)

Stan ten występuje, gdy jedno oko nie rozwija się prawidłowo i nie widzi tak dobrze jak drugie, co powoduje słabe postrzeganie głębi i ewentualnie trwałą utratę wzroku, jeśli nie jest leczone.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twojego wzroku lub zdrowia oczu, zachęcamy do umówienia się na wizytę u odpowiedniego specjalisty z tej dziedziny jak chociażby sprawdzony okulista Łódź pełni miasto, w którego obrębie znajdzie się wiele dobrych placówek medycznych, w których można otrzymać specjalistyczne wsparcie z tej dziedziny. Są oni doskonale wyszkoleni i mogą odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące zdrowia oczu. Ponadto, wiele problemów związanych z oczami można leczyć za pomocą prostej recepty na okulary lub soczewki kontaktowe.