Whisky

Jeśli chodzi o whisky, do wyboru jest wiele różnych rodzajów. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem whisky single malt, czy blended, z pewnością znajdziesz rodzaj, który zadowoli Twój gust. Jakie są więc rodzaje whisky?

Whisky single malt jest wytwarzana w 100% ze słodu jęczmiennego i zwykle dojrzewa w dębowych beczkach przez co najmniej trzy lata. Ten rodzaj whisky jest często uważany za najwyższej jakości, ponieważ ma bardziej złożony smak niż inne rodzaje.

Z drugiej strony whisky blended jest wytwarzana z mieszanki różnych ziaren, takich jak pszenica, kukurydza i żyto. Różne ziarna nadają whisky blendowanej unikalny profil smakowy. Whisky blended jest zwykle tańsza niż whisky single malt, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób z ograniczonym budżetem.

Kiedyś uważano, że blended whisky jest gorszej jakości niż single malt, ale dziś wiemy, że to nieprawda. Obecnie istnieje wiele doskonałych marek blended whisky, które są równie dobre, jeśli nie lepsze, niż single malt.

Najważniejsze jest, aby pić whisky taką, jaka Ci się podoba. Nie ma jednego rodzaju, który jest lepszy od innego, ponieważ to, co sprawia, że dana whisky jest dobra, zależy od Twojego indywidualnego gustu.

Bez względu na budżet, istnieje rodzaj whisky, który jest dla Ciebie idealny. Więc następnym razem, gdy będziesz chciał cieszyć się szklanką tego pysznego alkoholu, pamiętaj o tych różnych rodzajach. tania whisky